Чорнобильська зона відчуження
Отписаться
9 подписчиков
Теги сообщества
0 человек онлайн
О сообществе
#умер #этуш #актёр #вилли токарев #круз
Все теги сообщества

До відвідування Чорнобильської зони допускається 50 осіб у складі однієї групи


Інформація для відвідувачів, які планують візит у зону відчуження

Дата публікації 15 червня 2020. http://dazv.gov.ua

....Число відвідувачів в організованих групах збільшено.

Якщо раніше групи формувались у кількості не більше 10 осіб, то зараз до відвідування зони допускається 50 осіб у складі однієї групи.


Також, відбулися зміни у маршрутах. Зокрема, до раніше дозволених локацій, серед яких КПП «Дитятки», село Залісся, міста Чорнобиль та Прип’ять, об’єкт «Чорнобиль-2», село Копачі й оглядовий майданчик ЧАЕС, додали ще два.

Так, доступним для відвідувачів став маршрут №9 ( місто Чорнобиль – село Красне)

та маршрут №13 (місто Чорнобиль – село Опачичі – село Купувате).


Ознайомитись з маршрутами детальніше можна за посиланням.


развернуть

Скасовано необхідність отримання спецдозволу для провадження туристичної діяльності в зоні відчуження

http://dazv.gov.ua
Скасовано необхідність отримання спецдозволу для провадження туристичної діяльності в зоні відчуження
Всі новини Державного агентства України з управління зоною відчуження

Державне агентство України з управління зоною відчуження спростило процедуру для ведення туристичної діяльності. Зокрема, було скасувано необхідність отримання спеціальних дозволів у сфері надання туристичних послуг у зоні відчуження.

«Процес дерегуляції – важливий крок на шляху до створення сприятливих умов для роботи представників туристичної галузі, які працюють або планують працювати за чорнобильським напрямом. Так, цього року було багато випробувань, які пов’язані з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19. Це дуже непростий час, але і його ми маємо використати максимально ефективно, щоб попрацювати над створенням відповідної інфраструктури та усіх передумов, які дозволять зоні відчуження стати одним із потужних магнітів і для науковців, і для інвесторів, і для відвідувачів», - наголосив Голова ДАЗВ Сергій Калашник.

Зараз для початку надання послуг із організації відвідування у зоні відчуження необхідно укласти три договори:

1. Договір з ДП «ЦОТІЗ» про надання послуг щодо підготовки програми перебування та організації відвідування зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення з пізнавальною метою.

2. Договір з ТОВ «РК Проект» на проведення індивідуального дозиметричного контролю зовнішнього опромінення відвідувачів під час перебування в зоні відчуження і зоні безумовного (обов’язкового) відселення.

3. Договір з ДСП «Екоцентр» про надання послуг з прямого радіаційно-дозиметричного контролю автотранспорту.

У разі необхідності, туристичні оператори можуть укласти договори на надання послуг із забезпечення лікувально-профілактичним харчуванням (ЛПХ) і на надання ліжко-місць у гуртожитках м. Чорнобиль для проживання відвідувачів.

развернуть

Національний парк Прип'ять-Стохід - Українська Амазонія

Прип'ять-Стохід - унікальний природний парк, пронизаний безліччю водяних ходів. Саме тому одна з річок, водяних артерій парку, називається Стохід. Назва природного парку “Прип'ять-Стохід” на Поліссі - поєднання назв двох місцевих річок. Мальовничі заплави річок Прип'яті та Стоходу - родзинка парку.


Стохід і справді має “сто ходів”: десятки рукавів, якими чудово сплавлятися на байдарках, на 40 тис га парку живе близько 200 видів птахів, серед яких, зокрема, чорний лелека, а річкові води багаті на золотого карася, щуку, міногу та линь.развернуть

ОХОРОНЯТИ ЧИ БОРОТИСЬ?

На водних плесах річки Прип’ять у зоні відчуження досить поширена ось така, як на фото, рослина. Це – водяний горіх, який ще називають горіхом плаваючим, чилімом, рогульником, бичачою головою, чортовим горіхом.


Очевидно, більшість назв виникли саме через "рогату" форму плоду горіха, який до того ж їстівний і, як стверджують гурмани, досить смачний та поживний.


Правда, для мешканців Українського Полісся рогульник ніколи не був серед основних продуктів харчування. Частіше використовувався як лікарська рослина. А от в Європі до початку 20 століття водяний горіх масово продавали смаженим, як сьогодні солодкі каштани. В наш час чилім рятує від голоду цілі провінції в Індії, де цей плід – звичний харчовий товар на ринках.


Ця невибаглива, живуча й пластична реліктова рослина, яка швидко розмножується в теплих стоячих та слабопротічних водах, і в якої практично нема природних ворогів, колись займала величезні території. В минулому столітті вони зменшились через меліорацію, пересихання, забруднення та засолення водойм. І хоч загалом популяції водяного горіха нічого не загрожувало і вона залишалась численною, рослину внесли до Червоної книги України.


І саме це стало каменем спотикання для багатьох фахівців, котрі називають плантації-хащі водяного горіха, що в останні роки суттєво розрослись на багатьох великих і малих водоймах України, екологічною катастрофою.


Адже вкрита рогульником поверхня не пропускає в товщу води сонячне проміння. Таким чином уповільнюється процес фотосинтезу, підводний живий світ бідніє, а деякі види риб гинуть.


У 80-90 роки минулого століття, до того, як рогульник занесли до Червоної книги України, його зарості проріджували. Сьогодні через охоронний статус це, звісно, заборонено. А водяний горіх продовжує затягувати водні плеса, витісняючи з них все живе…


Тож охороняти чи боротись з такою всюдисущою давньою рослиною, яка пам’ятає ще часи динозаврів? Якої ви думки з цього приводу? Гадаємо, серед наших читачів чимало тих, хто щось чув, читав чи стикався на практиці з водяним горіхом, який має таку неоднозначну репутацію.

развернуть

Зона відчуження відкривається для відвідування, але з певними обмеженнями

http://dazv.gov.ua
Зона відчуження відкривається для відвідування, але з певними обмеженнями
Всі новини Державного агентства України з управління зоною відчуження

Відповідно до Наказу ДАЗВ на території зони відчуження дозволено здійснювати масові (культурні, соціальні, релігійні та інші) заходи, зокрема відвідування з метою ознайомлення, з урахуванням заборон, визначених пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 20.05.2020 №392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширення на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів».


Державним підприємством «ЦОТІЗ» було розроблено рекомендації, які варто враховувати під час відвідування зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення до завершення адаптивного карантину.


Обов'язковими умовами відвідування зони відчуження є проходження температурного скринінгу під час посадки в автобус до зони відчуження та на КПП «Дитятки», наявність у пасажирів масок або респіраторів, одноразових рукавичок та антисептичних засобів для оброблення рук, а також дотримання соціальної дистанції.


До відвідування зони відчуження не допускатимуться особи, які мають температуру понад 37,2, а також ті, хто мають симптоми респіраторних захворювань. Якщо під час проведення температурного скрінінгу на КПП «Дитятки» буде зафіксовано підвищену температуру або виявлено особу з ознаками респіраторних захворювань - всю групу буде не допущено до зони відчуження.


За словами помічника директора ДП «ЦОТІЗ» Кирила Гарника, на період адаптивного карантину діятимуть обмеження на відвідування певних об'єктів. Зокрема, діятиме один маршрут, розрахований на один день - село Залісся, міста Чорнобиль та Прип’ять, об’єкт «Чорнобиль-2», село Копачі й оглядовий майданчик ЧАЕС. Крім того, є обмеження щодо кількості людей в організаційних групах відвідування, а саме не більше 10 осіб.


Для уникнення скупчення відвідувачів пересування маршрутом буде здійснюватися за фіксованим графіком руху від моменту прибуття і до завершення візиту.


Зняття всіх обмежень відбудеться після завершення карантину.


Враховуючи інтерес ЗМІ до розвитку туристичного потенціалу зони відчуження, заплановано проведення прес-туру у період 4 - 5 червня. Нині ДАЗВ та ДП «ЦОТІЗ» розробляють умови акредитації та маршрут руху журналістів. Анонс для акредитації представників преси буде опубліковано на офіційних ресурсах ДАЗВ та ДП «ЦОТІЗ».

развернуть
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!