Розробка Концепцї управління водними об’єктами в умовах реорганізації діяльності у зоні відчуження перебуває на завершальній стадії

http://dazv.gov.ua/

У Державному агентстві України з управління зоною відчуження відбулась робоча онлайн-зустріч, метою якої стало обговорення Концепції управління водними об’єктами в умовах реорганізації діяльності у зоні відчуження.

Участь у заході взяли представники та науковці Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, Державного спеціалізованого підприємства «Екоцентр», Українського гідрометеорологічного інституту, Інституту геологічних наук НАН України, Державного природознавчого музею НАН України, Університету Портсмута та Університету Фукусіма.

«Сучасні виклики щодо забезпеченням безпеки діяльності на території зони відчуження в умовах сучасної радіаційної ситуації, змін клімату, розвитку Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника та створення території спеціального промислового використання вимагають нових науково обґрунтованих підходів під час прийняття рішень з управління водними об’єктами. Тому, Агентство зацікавлене у роботі науковців над новою Концепцією управління водними об’єктами», - наголосив Голова ДАЗВ Сергій Калашник.

Сьогодні охоронна діяльність у зоні відчуження провадиться за правилами, що викладені в документі 1993 року – «Схема водоохранных мероприятий по защите от радиоактивного загрязнения поверхностных и подземных вод в зоне отчуждения ЧАЭС. Укрводпроект». Цей документ потребує заміни, оскільки стан водоохоронних споруд і рівнів забруднення водних обʼєктів та територій змінився. Якщо раніше Схемою було передбачено зменшення площі підтоплення грунтовими водами, то на сьогодні ж актуальним є процес зволоження території торфовищ з метою попередження масштабних пожеж.

Навесні 2019 року ДСП «Екоцентр» спільно з «Центром моніторингових досліджень і природоохоронних технологій» за рекомендацією Колегії ДАЗВ прийняли рішення розробити нову Концепцію, що отримало підтримку з боку Університету Портсмута в рамках проєкту iCLEAR.

Основна ідея Концепції полягає в оптимізації діяльності з управління водними об’єктами зони відчуження (уточнення цілей, перегляд регламентів обслуговування гідротехнічних об’єктів і моніторингу, розвиток системи моніторингу) з акцентом на сучасні завдання, що мають вирішуватися в зоні відчуження. На думку науковців, документ є своєчасною відповіддю на запити потреб практики водоохоронної діяльності.


Під час наради було запропоновано доопрацювати Концепцію з урахуванням зауважень і коментарів зацікавлених сторін. Робота над Концепцією зараз перебуває на завершальній стадії.

Комментировать
Комментировать
Надоела реклама?
Поддержите DIRTY — активируйте Ваш золотой аккаунт!